Reklama
Trenerzy:

Piotr Klimowicz - 5 dan
Wojciech Doroszkiewicz - 3 dan
Artur Połocki - 3 dan
Wojciech Zadykowicz - 3 dan


Artur Komarnicki - 2 dan
Justyna Kojro - 2 dan
Zbigniew Kulikowski - 2 dan
Szczepan Żywno - 2 dan
Dorota Żywno - 1 dan
Adres:
Klub Judo
Politechniki Białostockiej

Wiejska 41
15-351 Białystok
e-mail: judobialystok@wp.pl
ostatnia aktualizacja 2017-12-12 22:43:06

Zabawowe Formy Walki - 16.12.2017

W dniu 16.12.2017 (sobota) najmłodsi członkowie Klubu Judo Politechniki Białostockiej będą uczestniczyć w zajęciach pt. ZABAWOWE FORMY WALKI, które odbędą się przy ul. Wiejskiej 41 w Białymstoku.

Dzieci urodzone w latach 2008-2012 (6 kyu i bez stopni) zostaną podzielone na grupy 3-4 osobowe (kryterium podziału - wiek i waga) po zważeniu przez trenerów wszystkich chętnych do udziału w zabawie. Dzięki podziałowi na grupy zajęcia dla każdego dziecka nie powinny trwać dłużej niż 1 godzinę.

W dniu 16.12.2017 rodzice wraz z dziećmi przychodzą na salę sportów walki przy ul. Wiejskiej 41 w Białymstoku na wyznaczoną w harmonogramie godzinę (o ustalonej godzinie dziecko powinno być już przebrane w judogi oraz klapki i oczekiwać w sali na rozgrzewkę). Harmonogram zostanie umieszczony na naszej stronie i profilu FB w piątek 15.12.2017 po zważeniu wszystkich dzieci.

Po sprawdzeniu listy obecności i rozgrzewce przeprowadzonej przez szkoleniowca/ów dzieci będą uczestniczyć w dwóch konkurencjach:

1. Uproszczona walka sumo - odbywa się na polu 3 x 3 m, wygrywa osoba, która doprowadzi poprzez pchnięcie lub ciągnięcie do opuszczenia pola walki przez przeciwnika, bądź do dotknięcia maty inną częścią ciała niż stopa. Walczy się do 2 wygranych.

2. Przeciąganie pasa - wygrywa osoba, która poprzez ciągnięcie pasa lub "popuszczanie go" doprowadzi do przekroczenia środkowej linii przez przeciwnika, bądź do dotknięcia maty inną częścią ciała niż stopa, bądź do wypuszczenia z rąk pasa. Walczy się do 2 wygranych.

W przypadku remisu po podliczeniu punktów z sumo i przeciągania pasa – o kolejności na podium będzie decydował wynik pojedynku sumo.

W zależności od ilości osób w grupie - każdy stoczy po 2-3 pojedynki w formule sumo i 2-3 pojedynki w przeciąganiu pasa.

Każdy uczestnik otrzyma medal, dyplom i..........

Przypominamy, iż najważniejszy jest udział w zajęciach i świetna zabawa. Nie akcentujemy wyraźnie wygranych i przegranych, by dzieci nie zraziły się do tego typu zajęć, a w późniejszym okresie do udziału w zawodach sportowych.

Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zajęć celem sprawnego przeprowadzenia imprezy.

W przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach prosimy o poinformowanie trenera Piotra Klimowicza smsem na nr 509 999 209. W treści smsa: "Informuję, iż Jan Kowalski w dniu 16.12.2017 nie weźmie udziału w zajęciach Zabawowe Formy Walki". To pozwoli na ewentualne uaktualnienie list walk i sprawniejsze przeprowadzenie zabawy.

Cała impreza będzie fotografowana, a zdjęcia udostępnione na naszym profilu Facebook.